MAPCO Mile
July 21, 1999
Overall Results

Return to Running Club North Auxiliary Results Page Table of Contents

Return to RCN Home Page

Go straight to MAPCO Mile Men's Results


Women's Results

Women's Results                                                       Mile MAPCO
Rank Name                  City & State       YOB     Time   Behind   Pace  Pts
--------------------------------------------------------------------------------------
  1. Michelle Mitchell     Fairbanks, AK       74     5:39     0:00   5:39  100
  2. Karin Gillis          Fairbanks, AK       61     5:47     0:08   5:47   85
  3. Kat Betters           Fairbanks, AK       68     6:03     0:24   6:03   75
  4. Catherine Apicella    Fairbanks, AK       60     6:17     0:38   6:17   65
  5. Beverly Weis          Fairbanks, AK       62     6:18     0:39   6:18   60
  6. Kim Simpson           Fairbanks, Ak       64     6:24     0:45   6:24   55
  7. Carol Kleckner        Fairbanks, AK       53     6:33     0:54   6:33   51
  8. Karoline Davis        Ft. Wainwright, AK  65     6:34     0:55   6:34   47
  9. Kathleen Meckel       Fairbanks, AK       60     6:35     0:56   6:35   44
 10. Mary Lindahl          Fairbanks, AK       51     6:39     1:00   6:39   41
 11. Susan Kramer          Fairbanks, AK       68     6:40     1:01   6:40   40
 12. Candy Bartos          North Pole, AK      45     7:21     1:42   7:21   39
 13. Christina Gillis      Fairbanks, AK       88     7:22     1:43   7:22   38
 14. Julie Barsi           Fairbanks, AK       86     7:51     2:12   7:51   37
 15. Shannon Hutchinson    Fairbanks, AK       64     8:19     2:40   8:19   36
 16. Linda Barsi           Fairbanks, AK       89     8:49     3:10   8:49   35

Men's Results

back to Women's Results
Men's Results                                                         Mile MAPCO
Rank Name                  City & State       YOB     Time   Behind   Pace  Pts
--------------------------------------------------------------------------------------
  1. Kevin Brinegar        Fairbanks, AK       69     4:43     0:00   4:43  100
  2. Glenn Thompson        Fairbanks, AK       71     4:53     0:10   4:53   85
  3. Brian Hanley          Fairbanks, AK       82     5:00     0:17   5:00   75
  4. Joe Trubacz           North Pole, AK      59     5:01     0:18   5:01   65
  5. Scott McCrea          Fairbanks, AK       69     5:01     0:18   5:01   60
  6. Gence Tyler           Wenatchee, WA       78     5:02     0:19   5:02   55
  7. Stuart Grant          Fairbanks, AK       64     5:02     0:19   5:02   51
  8. Steve Tueller                             64     5:05     0:22   5:05   47
  9. Andy Holland          Fairbanks, AK       56     5:10     0:27   5:10   44
 10. Ben Mercer            Fairbanks, AK       83     5:11     0:28   5:11   41
 11. Bennie Calvillo       Fairbanks, AK       64     5:12     0:29   5:12   40
 12. David Frey            Fairbanks, AK       56     5:21     0:38   5:21   39
 13. Bob Baker             Fairbanks, AK       58     5:23     0:40   5:23   38
 14. Ken Leary             Fairbanks, AK       58     5:25     0:42   5:25   37
 15. David Leonard         Fairbanks, AK       54     5:25     0:42   5:25   36
 16. John Oliveri          Ft Wainwright, AK   74     5:26     0:43   5:26   35
 17. Steve Bainbridge      Fairbanks, AK       49     5:34     0:51   5:34   34
 18. Rock Dale Sr.         Fairbanks, AK       59     5:34     0:51   5:34   33
 19. Owen Q. Hanley        Fairbanks, AK       43     5:56     1:13   5:56   32
 20. Keith Pollock         Fairbanks, AK       52     6:02     1:19   6:02   31
 21. Bruce Jamieson        Ester, AK           52     6:03     1:20   6:03   30
 22. Howard Hanson         Fairbanks, AK       48     6:15     1:32   6:15   29
 23. Paul Adams            Fairbanks, AK       59     6:17     1:34   6:17   28
 24. Rock Dale Jr.         Fairbanks, AK       81     6:31     1:48   6:31   27
 25. Gary Pohl             Fairbanks, AK       51     6:33     1:50   6:33   26
 26. Ronnie Smith          Fairbanks, AK       43     6:37     1:54   6:37   25
 27. Oscar Calvillo                            65     6:40     1:57   6:40   24
 28. Gary Hopkins          Fairbanks, AK       52     6:44     2:01   6:44   23
 29. Luke Mather           Fairbanks, AK       87     7:07     2:24   7:07   22
 30. Corky Dow             Fairbanks, AK       49     7:17     2:34   7:17   21
 31. Robert Hildebrandt    Fairbanks, AK       48     7:27     2:44   7:27   20
 32. Jack Townshend        Fairbanks, AK       27     7:38     2:55   7:38   19
 33. Paul Reynolds         Fairbanks, AK       59     8:33     3:50   8:33   18
 34. Glenn Hackney         Fairbanks, AK       24     8:42     3:59   8:42   17

Return to Running Club North Auxiliary Results Page Table of Contents

Return to RCN Home Page